Czas na ebooki, Polacy! – bestsellery za 9,90zł i do wygrania czytnik ebooków!

Dodał , Wrzesień 19, 2012
35

Dzisiaj punktualnie w południe została uruchomiona akcja promocyjna, która ma na celu odmienienie oblicza polskiego rynku e-książek. Udowodnimy wszystkim, że Polacy chcą czytać literaturę, szczególnie tę najwyższej klasy, od najlepszych autorów i to w rozsądnej cenie. Dlatego od dzisiaj, przez 30 dni Nexto będzie codziennie sprzedawać bestseller za jedyne 9,90zł!

Będą to książki z najwyższej półki, napisane przez światowej klasy autorów m.in. Stephena KingaStiega LarssonaHarlana Cobena czy Terry’ego Pratchetta. W promocji ukażą się powieści z każdego gatunku: kryminał, romans, thriller, obyczajowy, biografia, fantastyka i wiele innych! Wszystkie książki będą pojawiać się jako „Okazja Dnia” na stronie Nexto, co oznacza, że każdy hit będzie dostępny przez 24 godziny.

Nie poprzestajemy jednak tylko na tym – codziennie jedna osoba wygrywa znakomity czytnik ebooków Onyx Boox i62 Espresso. Jest to e-reader z wyświetlaczem E Ink Pearl, ekranem dotykowym multi-touch, WiFi oraz światowej klasy syntezatorem mowy IVONA. Posiadaczem czytnika może codziennie zostać osoba, która opłaci największe zamówienie dnia zawierające w sobie promocyjną książkę z Okazji Dnia. Szczegółowy regulamin promocji znajduje się tutaj.

Mamy nadzieję, że ta akcja udowodni wartość i potencjał jaki mają książki elektroniczne.

Poniżej przedstawiamy pełną listę ebooków, jakie ukażą się w promocji:

 

19.09: Miasteczko Salem - Stephen King

ocena LubimyCzytac.pl:  7,1/10
rabat: -65%
oszczędność do wersji papierowej: -26,10zł 
dostępne formaty:
 ePub, MOBI (bez DRM)


Jedna z najbardziej znanych książek króla powieści grozy – Stephena Kinga. Kilkukrotnie ekranizowana m.in. w 2004 roku na jej podstawie powstał serial, gdzie w głównych rolach grali: Rob Lowe, Donald Sutherland i James Cromwell. 

W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Czyżby Salem było nawiedzone przez złe moce? Kilku śmiałków, którym przewodzi mały chłopiec, wydaje im pełną determinacji walkę.

Klasyczny horror Stephena Kinga, został wydane po raz pierwszy w roku 1975. Demoniczna opowieść natychmiast przeraziła i oczarowała czytelników. Książka, sprzedana w milionach egzemplarzy na całym świecie, po 30 latach doczekała się specjalnej rozszerzonej edycji.  Tekst nabiera wyjątkowej siły dzięki niesamowitym zdjęciom Jerry’ego Uelsmanna dopełniającym obrazu prowincjonalnego miasteczka w stanie Maine, którego mieszkańcy ulegają diabelskiej mocy nowego rezydenta.

 

20.09: Jedenaście - Mark Watson

ocena LubimyCzytac.pl:  6,9/10
rabat: -69%
oszczędność do wersji papierowej: -26,10zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI, PDF (bez DRM)


Pomysłowa, napisana z wdziękiem i humorem powieść obyczajowa, ilustrująca teorię „efektu motyla”. Jej autorem jest brytyjski komik estradowy Mark Watson, zdobywca wielu prestiżowych nagród, znany z doskonałego dowcipu i bystrego spojrzenia na otaczający świat.

W jednej z londyńskich rozgłośni Xavier prowadzi audycje, dając słuchaczom jak najlepsze rady. Lecz sam niezbyt sobie radzi. Pewnego dnia nie umie zapobiec pobiciu trzynastolatka. Ten z pozoru nie znaczący epizod wywołuje lawinę zdarzeń w życiu różnych osób, z których ostatnia zmieni los samego Xaviera…

Błyskotliwa i ciepła opowieść o sile przypadku, gniewie i miłości w sieci stosunków międzyludzkich, jaką stanowi wielkie miasto.

 

21.09: Ciemne sekrety - Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth

ocena LubimyCzytac.pl:  7,5/10
rabat: -71%
oszczędność do wersji papierowej: -30,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Ciemne sekrety zostały ogłoszone najlepszym skandynawskim kryminałem 2010 roku.  Krytycy literaccy oceniający tą powieść posługują się określeniami: znakomity, inteligentny i wielowątkowy kryminał, od którego trudno się oderwać. Prawa do wydania Ciemnych sekretów zostały sprzedane jeszcze przez wydaniem książki do dziewięciu krajów.

Autorzy (Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt) zasłużyli sobie na taka ocenę tworząc niebanalną i nieprzewidywalną fabułę oraz ciekawych bohaterów. Świetne pióro i energia, z jaką jest snuta opowieść sprawiają, że czytelnik chce czytać dalej. Szczególnie, że budowane w mistrzowski sposób napięcie rośnie z każdą kolejną stroną.

Książka Ciemne sekrety jest pierwszą częścią cyklu powieści kryminalnych, których bohaterem jest Sebastian Bergman. Jest on psychologiem policyjnym i ekspertem specjalizującym się w seryjnych morderstwach.

Sebastian Bergman wkracza do akcji wraz z śledczymi z Krajowej Policji Kryminalnej. Zostali oni wezwani do rozwiązania zagadki, która przyczyniła się do tragedii. W podmokłych lasach doszło do makabrycznego odkrycia, stało się to po tym, jak opieszała policja nie zareagowała na czas, gdy pewna kobieta zgłosiła zaginięcie swojego szesnastoletniego syna Rogera. Teraz Sebastian Bergman musi znaleźć wskazówki i wykorzystać je do rozwiązania sprawy. Wszelkie dotychczasowe tropy prowadzą go do szkoły, w której uczył się Roger. Jest to elitarne liceum, które wydaje się skrywać wiele mrocznych tajemnic…

 

22.09: Zdobądź więcej - Stuart Diamond

ocena LubimyCzytac.pl:  8,3/10
rabat: -66%
oszczędność do wersji papierowej: -30,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


„The Wall Street Journal” uznał Zdobądź więcej za najważniejszą biznesową książkę roku 2011. Prawa do wydania zakupiło ponad 40 krajów. Autor, Stuart Diamond, jest jednym ze światowych autorytetów w dziedzinie negocjacji.  W czasie swej kariery doradzał 40 rządom i blisko 500 firmom w tym tak ogromnym korporacjom jak Google, Microsoft, czy J. P. Morgan. Jego metody negocjacyjne zostały zastosowane w 2008 roku do zakończenia strajku scenarzystów w Hollywood. 

Diamond pokazuje, że wszystko, co mogliśmy do tej pory przeczytać w poradnikach na temat negocjowania, nie do końca sprawdza się w codziennym życiu. Przedstawia dwanaście prostych strategii negocjacyjnych i uczy definiować cele. Pisze też, co powinniśmy zmienić w nastawieniu wobec ludzi, jak radzić sobie z emocjami i jak negocjować w atmosferze braku zaufania. Co ciekawe, zdaniem Diamonda, czasem podczas negocjacji warto z czegoś zrezygnować, a nawet nic nie zyskać, po to, aby zbudować dobre relacje z naszym partnerem, co pozytywnie zaowocuje w przyszłości.

W każdym rozdziale podaje przykłady (ponad 400 prawdziwych historyjek i anegdot!) prowadzonych właściwie i niewłaściwie pertraktacji na arenie międzynarodowej, w kręgu rodzinnym i w firmie. W ten sposób pokazuje, jak ważna jest sztuka negocjacji w codziennym życiu.

Diamond ma także doświadczenie w pracy dziennikarza (w 1986 roku jako jeden z reporterów „The New York Timesa” otrzymał nagrodę Pulitzera za teksty o śledztwie po katastrofie promu Challenger).

 

23.09: Czas żyć, czas zabijać - Miroslav Żamboch

ocena LubimyCzytac.pl:  7,4/10
rabat: -73%
oszczędność do wersji papierowej: -33,09zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Miroslav Żamboch to jeden z najpopularniejszych autorów fantastyki w Czechach. W powieści Czas żyć, czas zabijać opisane są losy jednego z jego wyjątkowych bohaterów – Bakly’ego. Conan, Rambo i cała plejada herosów mogą mu pozazdrościć siły i charakteru.

Skończył się czas, aby żyć. Nadszedł czas, by zabijać…
Poznaj zabójcę czarodziejów i poszukiwacza przygód.
Przebrnij pustynię w pogoni za Czerwoną Gwiazdą.
Poczuj dławiący strach przenikający do szpiku kości.
Skryj się w ciemności, bowiem…

Nadchodzi Bakly – najemnik, zabójca, szarlatan. Twardy, nieustępliwy, plujący śmierci w twarz. Zabijanie cesarskich żołnierzy, morderców lub wyspecjalizowanych zabójców jest proste i stało się nudne. Zabijanie czarodziejów sprawiało mi czystą radość” – zwykł twierdzić.

 

24.09: Kroniki Jakuba Wędrowycza - Andrzej Pilipiuk

ocena LubimyCzytac.pl:  7,0/10
rabat: -66%
oszczędność do wersji papierowej: -24,75zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Kroniki Jakuba Wędrowycza to humorystycznie napisana powieść o przygodach „plugawego degenerata, bimbrownika i egzorcysty” zamieszkującego w Starym Majdanie koło Wojsławic. Autor książki, Andrzej Pilipiuk, to polski pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. 

Masz problemy z duchami przodków? Coś stuka w Twoim domu? Sąsiad jest wampirem? Udaj się do Jakuba Wędrowycza, najlepszego Cywilnego Egzorcysty w Kraju!

Być może mieszka na zapadłej wsi na Ścianie Wschodniej, być może odżywia się własnoręcznie pędzonymi trunkami i wygląda na starego kłusownika, ale nie daj się zwieść pozorom! Jeszcze nie pojawił się wampir, kosmita, wilkołak czy upiór, który dałby radę nieustraszonemu egzorcyście w gumofilcach.
Jarosław Grzędowicz, pisarz

Taki pijak tu nigdy nie mieszkał.
Wójt Wojsławic, rodzinnej miejscowości Jakuba

Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej, a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny, którego akcja rozgrywa się w Polsce, to po pierwszej próbie z ulgą odskakują od niewygodnego tematu. Po „Weselu w Atomicach” Mrożka niełatwo jest ulokować się na serio, a i na wesoło w Tu i Teraz. Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem, który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością. Stworzył postać filozofa, chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi, i Polaka, któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego. Trunku.
Eugeniusz Dębski, pisarz

 

25.09: Sekrety Watykanu - Corrado Augias

ocena LubimyCzytac.pl:  8,5/10
rabat: -75%
oszczędność do wersji papierowej: -40,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Corrado Augias, znany dziennikarz i ważna postać włoskiego życia publicznego, były członek Parlamentu Europejskiego, podejmuje w tej książce zwykle pomijany milczeniem temat Watykanu jako państwa, które obok swej roli religijnej ma również wymiar świecki: posiada terytorium, hymn i flagę, wojsko, dyplomację, bank i walutę.

Z bogatych dziejów Watykanu autor wybrał kilkanaście znaczących historii – począwszy od czasów Nerona aż po współczesność – i w ten sposób oddaje napięcie, jakie za sprawą Stolicy Apostolskiej towarzyszy zarówno całym społeczeństwom, jak i pojedynczym osobom, wywierając niebagatelny wpływ na ich życie, niezależnie od wyznania i poglądów na religię.

Czytelnik spotka tu Nerona, Konstantyna Wielkiego, templariuszy, jezuitów, inkwizytorów, organizację Opus Dei i papieży, jak choćby pokornego Celestyna V, aroganckiego Bonifacego VIII, kontrowersyjnego Piusa XII czy cichego Jana Pawła I. Są tu także barwne postaci kobiece: papieska konkubina Marozja, prawdopodobnie będąca pierwowzorem legendarnej „papieżycy Joanny”, i Krystyna Szwedzka, która wraz z królewskim tronem porzuciła luteranizm i zamieszkała w Rzymie.

Autor rekonstruuje historię morderstwa dowódcy Gwardii Szwajcarskiej Aloisa Estermanna i jego żony; opowiada o tajemniczym zniknięciu nastoletniej obywatelki Watykanu Emanueli Orlandi; mówi o międzynarodowych uwikłaniach banku watykańskiego i jego związkach z niepokojącą serią zabójstw.Wszystkie te osoby i zdarzenia łączy jedno: zgubne w skutkach wymieszanie sfery duchowej i władzy ziemskiej. Za próby pojednania tych dwóch wymiarów Kościół katolicki płaci bardzo wysoką cenę.

 

26.09: Dzienniki Kołymskie - Jacek Hugo-Bader

ocena LubimyCzytac.pl:  7,9/10
rabat: -75%
oszczędność do wersji papierowej: -34,60zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)

Jacek Hugo-Bader, reporter Gazety Wyborczej, to słynna już postać w świecie medialnym. Był doradcą medialnym Andrzeja Leppera, przejechał rowerem pustynię Gobi, a tym razem wybrał się  podróż w najodleglejsze miejsca Rosji. Tam spotyka ludzi, którzy potrafią być i serdeczni i przerażający. Jest to wstrząsająca opowieść, mocno zakrapiana wódką i spirytusem…

Jadę na Kołymę, żeby zobaczyć, jak się żyje w takim miejscu, na takim cmentarzu. Najdłuższym. Można się tu kochać, śmiać, krzyczeć z radości? A jak tu się płacze, płodzi i wychowuje dzieci, zarabia, pije wódkę, umiera? O tym chcę pisać. I o tym, co tu jedzą, jak płuczą złoto, pieką chleb, modlą się, leczą, marzą, walczą, tłuką po mordach…

Gdy ląduję, w aeroporcie pod Magadanem czytam wielki napis: WITAJCIE NA KOŁYMIE – W ZŁOTYM SERCU ROSJI.
Jacek Hugo-Bader

 

27.09: Jedyna szansa - Harlan Coben

ocena LubimyCzytac.pl:  7,1/10
rabat: -61%
oszczędność do wersji papierowej: -22,86zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)

Harlan Coben należy do grona najlepszych pisarzy powieści kryminalnych. Jako jedyny ze współczesnych autorów otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie w swojej kategorii, w tym „Edgard Poe Award”. W swoim dorobku ma ponad 20 książek, z których każda cieszy się ogromną popularnością.

Chirurg plastyczny zostaje postrzelony we własnym domu. Po przebudzeniu w szpitalu dowiaduje się, że jego żona nie żyje, a sześciomiesięczna córka zniknęła. Lekarz płaci okup, którego zażądali porywacze, ale dziecko nie wraca do domu. Śledztwo po 18 miesiącach utyka w martwym punkcie.

Kryminał pełen niesamowitych sytuacji. Trzyma w napięciu. Zaskakujące zakończenie. Dobry na koniec lata. -Maria Jokiel

 

28.09: Pomnik Cesarzowej Achai - Andrzej Ziemiański

ocena LubimyCzytac.pl:  7,2/10
rabat: -76%
oszczędność do wersji papierowej: -40,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Andrzej Ziemiański to w panteonie twórców polskiej literatury fantastycznej postać niezwykła. Pomnik cesarzowej Achai jest czwartą odsłoną cyklu (będą zresztą jeszcze kolejne dwa), ale tylko formalnie. To nie jest czwarty sposób na opowiedzenie tej samej opowieści –  mamy nowe realia, nowych bohaterów, nowe czynniki wpływające na świat Achai. Pojawią się epizody, które – gwarantujemy – wprawią Was w osłupienie.

Imperium karmi się krwią swoich żołnierzy. Wieczne wojny pochłaniają wciąż więcej istnień. Oto cena przetrwania tysiącletniego cesarstwa. Przyszłych zdarzeń nie widzą nawet kamienne oczy pomnika cesarzowej Achai.

Osiem lat przyszło czekać fanom świata księżniczki Achai na kontynuację ich ulubionego cyklu. Kontynuacja jest o tyleż sensacyjna, co… zaskakująca – bowiem na dobrą sprawę przez wiele lat nikt nigdzie oficjalnie jej powstania nie zapowiadał. Skąd zatem wiedza o tym, że czwarta odsłona Achai w ogóle powstanie? Zdaniem fanów tak musiało się stać – bo świat wykreowany przez Andrzeja Ziemiańskiego jest wystarczająco pojemny, bo wciąż jeszcze nie wyczerpały się kolejne pomysły na zaskakujące zwroty akcji i niejeden pomysł fabularny nie został jeszcze wykorzystany.

 

29.09: Bez mojej zgody - Jodi Picoult

ocena LubimyCzytac.pl:  7,8/10
rabat: -61%
oszczędność do wersji papierowej: -22,10zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Wzruszająca opowieść, która w 2009 doczekała się hollywoodzkiej ekranizacji. W rolach głównych wystąpili m.in. Cameron Diaz i Alec Baldwin. Historia o trudnych dylematach natury etyczno-moralnej wymuszonych miłością do własnego dziecka.

Annie nic nie dolega, a mimo to żyje ona tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę.

Anna została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Jest dla niej dawcą idealnym. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Anna, wzorem większości nastolatków, zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi. Anna dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie oznaczać śmierć.

Czy można odrzucić przeznaczenie? Czy pisany nam los nie wróci niepostrzeżenie jak bumerang? Gdzie są granice ludzkiej ingerencji w boski plan? Książka Jodi Picoult, jako jedna z nielicznych powieści porusza ważkie problemy osiągnięć współczesnej medycyny, które stawiają przed nami nowe dylematy etyczne. Dylematy dotyczące nas wszystkich.
Marta Sawicka, „Wprost”

 

30.09: Ojciec nieświęty. Krytyczne głosy o Janie Pawle II - Piotr Szumlewicz

ocena LubimyCzytac.pl:  7,2/10
rabat: -50%
oszczędność do wersji papierowej: -25,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Zbiór sensacyjnych wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicznego na temat mrocznych stron pontyfikatu Jana Pawła II. Wśród rozmówców Piotra Szumlewicza są dziennikarze, politycy i naukowcy, przedstawiciele różnych wyznań i opcji światopoglądowych, m.in. Joanna Senyszyn, Magdalena Środa, Janusz Palikot, Jerzy Urban, Stanisław Obirek. Każdy z bohaterów książki mówi o innym aspekcie działalności i nauczania Jana Pawła II.

Piotr Szumlewicz pyta o podejście Karola Wojtyły do kobiet, gejów i lesbijek, protestantów, liberalnych katolików. Wiele spośród poruszonych tu problemów to tematy od dawna obecne na łamach europejskiej i światowej prasy, która nie żywiła obaw przed krytykowaniem Jana Pawła II. Jednak w polskiej debacie publicznej tematyka nadal jest naznaczona piętnem tabu i prawie nieobecna ze względu na niepisany zakaz poważnej krytyki Karola Wojtyły.

W książce znajdują się rozmowy o pedofilii w strukturach Kościoła Katolickiego, praniu brudnych pieniędzy i współpracy Watykanu z krwawymi dyktatorami. Skupiając się na faktach i merytorycznych opiniach, Szumlewicz i jego rozmówcy nie dają powodu do oskarżeń o „tani” antyklerykalizm. Po raz pierwszy ukazuje się w Polsce całościowa krytyczna analiza pontyfikatu polskiego papieża. Powstała w ten sposób książka, która wielu z pewnością się nie spodoba, ale osobom ceniącym sobie świecki światopogląd i niezależność myślenia z pewnością otworzy oczy, zaś tych, którzy od dawna patrzyli sceptycznie na pontyfikat Jana Pawła II, zachęci do otwartego wyrażenia swych poglądów.

 

01.10: Pod kopułą - Stephen King

ocena LubimyCzytac.pl:  7,2/10
rabat: -74%
oszczędność do wersji papierowej: -39,10zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Wszystko, czego się boisz… Znajdziesz „Pod kopułą”! Jedna z najlepszych książek 2009 roku według The New York Times! Pomysł na książkę powstał już w 1976 roku, ale autor po dwóch tygodniach pisania odłożył go na później. 

Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester’s Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika…

Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester’s Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego.

Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak…

 

02.10: Kosiarz - Terry Pratchett

ocena LubimyCzytac.pl:  7,6/10
rabat: -58%
oszczędność do wersji papierowej: -20,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI, PDF (bez DRM)


Terry Pratchett był w latach 90-tych najlepiej sprzedającym się brytyjskim pisarzem. Jego dzieła zostały przetłumaczone na 33 języki i rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy. W 1998 został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego.

Śmierć zaginął, zapewne już… gdzieś odszedł. A to prowadzi do chaosu, jaki pojawia się zawsze, kiedy ulega załamaniu ważny społecznie sektor usług. A niedawno zmarły mag Windle Poons budzi się w trumnie i odkrywa, że powrócił na świat jako zwłoki.

Ale to właśnie Windle i członkowie niezbyt przerażającej grupy nieumarłych z Ankh-Morpork muszą uratować świat dla żyjących.

Tymczasem daleko od miasta, na małej farmie, pewien mroczny przybysz okazuje się znakomitym kosiarzem. Plon czeka na żniwa… A poza tym czeka go całkiem inna walka.

Zaczynam wierzyć, że Terry Pratchett jest najlepszym humorystą, jakiego znał ten kraj od czasów P.G. Woodehouse’a – mniej szorstki niż Tom Sharpe, mniej cyniczny niż Douglas Adams; po prostu sama radość.
David Pringle, White Dwarf

Terry Pratchett …jest wciąż lepszy i lepszy… Pratchett osiąga szczyt swoich możliwości; trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek humorysta tworzący współcześnie w Wielkiej Brytanii mógł mu dorównać.
Dominic Wells, Time Out

 

03.10: Modlitwa za Owena - John Irving

ocena LubimyCzytac.pl:  7,5/10
rabat: -67%
oszczędność do wersji papierowej: -28,10zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Historia osobliwa i wzruszająca, okraszona czarnym humorem, pełna mrocznego, gorzkiego symbolizmu. Najbardziej niezwykły utwór w dorobku pisarza, łączący elementy powieści inicjacyjnej i surrealistycznej, komedii, rozprawy teologicznej, pamfletu politycznego.

Snując opowieść o dorastaniu pokolenia, któremu przyszło się zmierzyć z doświadczeniem wojny w Wietnamie, autor podjął próbę przeniknięcia tajemnicy ludzkiego losu. Kluczem do niej jest kontrowersyjna postać tytułowego bohatera. Kim jest Owen Meany? Ofiarą ślepego trafu czy też wizjonerem, który przejrzał zamysły samego Boga? Nowym Mesjaszem czy bluźniercą? Zbiorowym sumieniem pokolenia młodych Amerykanów walczących w Wietnamie, czy może wyzwaniem – albo przestrogą?

 

04.10: Droga - Cormac McCarthy

ocena LubimyCzytac.pl:  7,8/10
rabat: -60%
oszczędność do wersji papierowej: -20,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Droga – połączenie powieści drogi, powieści przygodowej oraz horroru – jest uznawana za największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Przez wiele tygodni była bestsellerem „New York Timesa”, przyjęto ją także do Klubu Książki Oprah Winfrey. Oprócz Nagrody Pulitzera została również wyróżniona najstarszą angielską nagrodą w dziedzinie fikcji – The Tait Black Memorial Prize.

Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie – krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…

W przyszłości, która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat, nastąpił straszliwy kataklizm, który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka, ani jednego zwierzęcia, gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane, wokół nich – świat umarłej nadziei, rozpaczy, strachu, a w nich – wciąż tląca się miłość…

 

05.10: Wielki szort - Michael Lewis

ocena LubimyCzytac.pl:  7,8/10
rabat: -67%
oszczędność do wersji papierowej: -21,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Wielki Szort. Mechanizm maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.

Chciwość, korupcja, zimna kalkulacja i tajemnice, o których niewygodnie mówić. Kulisy największego krachu finansowego naszych czasów!

Tylko niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią 2008 roku. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce rok wcześniej: na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami, gdzie wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się, czy też wolała nie zaglądać.

Wszystkich nas jednak nurtują pytania, na które nikt nie potrafił dać dotychczas satysfakcjonującej odpowiedzi. Czy ktoś rozumiał ryzyko leżące w założeniu nieustannego wzrostu cen nieruchomości, pomnażane dzień w dzień poprzez kreację tajemnych papierów wartościowych opartych na kredytach hipotecznych wątpliwej jakości? Czy ktoś zauważył, na co się zanosi? Czy ktoś spostrzegł w porę, że rynek nieruchomości staje się czarną dziurą i zarobił w ten sposób miliardy dolarów? Kim była ta garstka uparciuchów, których koledzy i współpracownicy zbywali lekceważącym określeniem „Kurczak Mały”?

 

06.10: Jeden dzień - David Nicholls

ocena LubimyCzytac.pl:  7,5/10
rabat: -64%
oszczędność do wersji papierowej: -30,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI, PDF (bez DRM)


Jeden Dzień to wspaniała opowieść znanego pisarza i scenarzysty Davida Nichollsa. Na podstawie tej książki w 2011 powstał film, w którym w rolach głównych występowała Anna Hathaway i Jim Sturgess.

Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona – zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On – superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu…

Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze?

 

07.10: Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata - Graham Hunter

ocena LubimyCzytac.pl:  8,5/10
rabat: -69%
oszczędność do wersji papierowej: -30,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


FC Barcelona jest najlepszym zespołem na świecie w swoim pokoleniu i być może najlepszym w całej historii. Przed Wami nieznana opowieść o tym, jak ten wspaniały i uwielbiany przez miliony zespół napisał zupełnie nową definicję piłki nożnej.

Zaczynamy finałem Ligi Mistrzów na Wembley, który zakończył debatę o tym, czy Barça jest rzeczywiście najlepszą drużyną na świecie, a rozpoczął nową dyskusję: czy są najlepsi w historii? Poznamy tajemnice szatni zwycięskiej drużyny i wnikniemy wewnątrz trenerskiego umysłu Pepa Guardioli. Skupiając się na sztandarowych osobowościach zespołu, opowiadając historię pokolenia wybitnych piłkarzy, od jego początków w latach 80-tych ubiegłego wieku, aż po koronację w Londynie: przed Wami Pep Guardiola; jego mentor Johan Cruyff; Xavi, Andrés Iniesta i Lionel Messi, prawdopodobnie najlepszy piłkarz wszech czasów.

Książka Grahama Huntera przypomina nam wszystkim jak piękna może być piłka. Jego podziw dla Barçy jest autentyczny; jego wiedza olbrzymia. Potrafił po mistrzowsku skrócić dystans pomiędzy czytelnikiem, a opowiadaną historią. Sprawia, że kibicujemy nie tylko Guardioli i Messiemu, ale każdemu, kto miał swój udział w tworzeniu najlepszej drużyny na świecie.

 

08.10: Desperado - Tomasz Stańko, Rafał Księżyk

ocena LubimyCzytac.pl:  7,4/10
rabat: -77%
oszczędność do wersji papierowej: -48,10zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Mroczny książę polskiego jazzu. Najsławniejszy i najwyżej ceniony na świecie polski muzyk jazzowy opowiada o początkach polskiego jazzu, legendarnych koncertach i sesjach nagraniowych, o wspaniałych muzykach, z którymi miał okazję współpracować. Razem z trębaczem zaglądamy w nuty, za kulisy i w głąb jego własnej duszy. Idziemy drogą, która zaprowadziła go na szczyty plebiscytów w najlepszych jazzowych periodykach świata, oraz ścieżką wiodącą wprost na dno.

Wraz ze Stańką poznajemy podziemny świat ćpunów, dilerów i szaleństwa, by przekonać się, jak po latach w nim spędzonych można powrócić do rzeczywistości. Dopełnieniem opowieści o muzyce i życiu są barwne reprodukcje niezwykle oryginalnych szkiców kompozycji i liczne, często niepublikowane wcześniej, fotografie.

Tomasz Stańko (ur. 1942) – trębacz i kompozytor, powszechnie uważany za jednego z najlepszych trębaczy jazzowych na świecie. Koncerty jego zespołów wypełniają sale we wszystkich zakątkach globu, a jego płyty wydaje monachijska ECM – najważniejsza wytwórnia w Europie i jedna z najlepszych na świecie.

 

09.10: Byle dalej - Marta Owczarek, Bartłomiej Skowroński

ocena LubimyCzytac.pl:  7,5/10
rabat: -64%
oszczędność do wersji papierowej: -25,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Cudowna historia, którą powinien przeżyć każdy z nas. Wyprawa w 888 dni dookoła świata. 3 kontynenty, 24 kraje, 17 par zdartych klapek, 2 zaćmienia słońca i 2 złamane nogi… Rzucili wszystko, by odbyć wyprawę życia…

Autorzy, para trzydziestolatków – adwokatka i menadżer – rzucili pracę, by przejechać świat. Odłożyli trochę pieniedzy, ale tylko trochę. Fundusze zdobywali, sprzedając po drodze kolejne środki transportu: Chiny przejechali rowerami elektrycznymi, Australię samochodem, Amerykę Południową na motocyklach…

Niezapomniana opowieść o wojażach poza utartymi, turystycznymi szlakami, życiu wedle zwyczajów odwiedzanych krain i ekstremalnych wyzwaniach, za które czasem trzeba płacić wysoką cenę.

 

10.10: Na gorącym uczynku - Harlan Coben

ocena LubimyCzytac.pl:  7,4/10
rabat: -65%
oszczędność do wersji papierowej: -26,10zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Kolejna powieść Harlana Cobena, megagwiazdy współczesnego thrillera. Precyzyjnie skonstruowana intryga, mistrzowsko stopniowane napięcie, fałszywe tropy prowadzące donikąd, pozornie niemożliwe do wyjaśnienia zagadki pojawiające się niemal na każdej stronie, zaskakujące zakończenie, którego nie domyśli się nawet najbardziej przenikliwy czytelnik, to podstawowe  cechy jego  pisarskiego  stylu. 

Siedemnastoletnia Haley McWaid jest doskonałą uczennicą i chlubą swoich rodziców. Pewnego dnia nie powraca do domu. Po trzech miesiącach bezskutecznych poszukiwań jej najbliżsi są przygotowani na najgorsze. Dan Mercer, pracownik opieki społecznej, wpada w pułapkę zastawioną przez reporterkę Wendy Tynes, realizującą program telewizyjny „Przyłapani na gorącym uczynku”, służący demaskowaniu przestępców seksualnych. Za próbę seksu z nastolatką staje przed sądem.

Ku oburzeniu miejscowej społeczności sąd uniewinnia mężczyznę. Swoje niezadowolenie z wyroku szczególnie ostro demonstruje były szeryf federalny, Ed Grayson. Od jawnej wrogości przechodzi do czynów, proponując reporterce, by pomogła mu dokonać samosądu na rzekomym pedofilu. Wendy odmawia, lecz Mercer i tak musi zginąć. Czy zabił go Grayson? Czy Dan maczał palce w zaginięciu Haley McWaid? Dlaczego w jego telefonie komórkowym było zdjęcie zaginionej dziewczyny? Wendy stopniowo zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą gigantycznej manipulacji… Zaginięcie nastolatki uruchamia spiralę zbrodni…

 

11.10: Woda dla słoni - Sara Gruen

ocena LubimyCzytac.pl:  7,3/10
rabat: -65%
oszczędność do wersji papierowej: -24,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)

„Woda dla słoni jest historią o miłości dwojga ludzi pochodzących z różnych światów, egzystujących w środowisku, gdzie miłość jest luksusem, na który tylko nieliczni mogą sobie pozwolić”. Wielkie wydarzenie filmowe – ekranizacja z udziałem bohatera sagi Zmierzch Roberta Pattinsona i nagrodzonych Oscarami Reese Witherspoon i Christopha Waltza!

Porywająca opowieść o niezwykłej miłości i wielkiej przygodzie, która na zawsze odmieniła życie wszystkich bohaterów. Jacob Jankowski to żywiołowy student weterynarii, jego świat przewartościowuje wiadomość o śmierci rodziców. Pod wpływem impulsu rzuca studia i przyłącza się do wędrownego cyrku, który staje się dla niego zarówno zbawieniem, jak i piekłem na ziemi. Z determinacją próbuje odnaleźć się w tym pełnym skrajnych emocji świecie, sytuację komplikuje jednak uczucie do pięknej Marleny, żony charyzmatycznego tresera Augusta.

Woda dla słoni to mądra, wzruszająca i zabawna powieść, barwni bohaterowie i porywająca narracja wciągają bez reszty.

 

12.10: Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - Jonas Jonasson

ocena LubimyCzytac.pl:  7,4/10
rabat: -66%
oszczędność do wersji papierowej: -27,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samej Skandynawii! Życiowa podróż szwedzkiego Forresta Gumpa po ostatnich stu latach losów świata. Międzynarodowy fenomen – nr 1 na listach bestsellerów m.in. w Niemczech, Danii, Izrealu czy Islandii. 20 wytwórni konkurujących o prawa do ekranizacji.

Główny bohater, stuletni Allan Karlsson, wymyka się przez okno z domu starców, kradnie należącą do narkotykowej mafii walizkę z pieniędzmi i przemierza Szwecję, uciekając przed groźnymi bandytami i policją. Autor książki puszcza oko w stronę skandynawskich kryminałów, opisując brutalne metody działania mafii i znacząc trasę stulatka ścielącym się gęsto trupem, ale robi to w taki sposób, że czytelnik pęka ze śmiechu. Nie inaczej jest też w przypadku wątku najistotniejszego: przeplatającej się ze współczesnymi wydarzeniami opowieści o pełnym przygód życiu Allana, który choć kompletnie niezainteresowany polityką, znajdował się zawsze w samym centrum najważniejszych wydarzeń XX wieku.

Przed Państwem czarująca i zabawna, a momentami niezwykle mądra powieść, której po prostu nie można przegapić!

 

13.10: Dlaczego tyjemy i jak sobie z tym poradzić? - Gary Taubes

ocena LubimyCzytac.pl:  8,0/10
rabat: -60%
oszczędność do wersji papierowej: -23,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Według autora tej książki, dieta nie polega na ograniczaniu kalorii, wszystkie popularne diety oparte są na błędnych założeniach, to nie nadmiar kalorii jest przyczyną otyłości i chorób, ruch i ćwiczenia nie przyczyniają się do utraty wagi, a cukier uzależnia jak heroina czy nikotyna. Gary Taubes jest z wykształcenia fizykiem i dziennikarzem, zajmuje się tematyką medyczną – trzeba mu uwierzyć!

Nasilającą się niemal od 50 lat epidemia otyłości coraz wyraźniej charakteryzuje pewien paradoks: im „bardziej” wiemy, dlaczego tyjemy, tym więcej mamy otyłych. Czy tłuszcz, cukier i zbyt mała ilość ćwiczeń to główni winowajcy?

Gary Taubes – dziennikarz zajmujacy sie tematyką naukową, rozprawia się z wieloma mitami dotyczącymi odchudzania i rzuca podejrzenie na pewien rodzaj weglowodanów, jako głównych sprawców otyłości. Nie dziwi opór środowiska medyczno-żywieniowego, które musiałoby przyznać mniej więcej to: „Przez 30 lat byliśmy w błędzie. Żałujemy i za wszelkie niedogodność, w tym epidemię chorób serca, cukrzycy i otyłości, szczerze przepraszamy”.

Ta książka to świetne wprowadzenie do zdrowego stylu życia, klucz to zrozumienia powodów ogólnoświatowej epidemii otyłości i braku naprawdę skutecznych diet.

 

14.10: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Stieg Larsson

ocena LubimyCzytac.pl:  7,9/10
rabat: -71%
oszczędność do wersji papierowej: -30,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet to pierwsza część trylogii „Millenium” Stiega Larssona. Książka ta (jak i cała seria) cieszy się ogromną popularnością i bardzo szybko zyskała miano bestsellera. Nic dziwnego – na całym świecie sprzedało się ponad 70 milionów egzemplarzy! Niesamowity wynik, biorąc pod uwagę, że jest to debiut literacki Larssona. Książka doczekała się ekranizacji skandynawskiej i holywoodzkiej, w której wystąpił m.in. Daniel Craig, znany z roli Jamesa Bonda.

Napisana z niesamowitym wyczuciem opowieść wciąga czytelnika w niezwykłą historię kryminalną. Magnat przemysłowy – Henrik Vagner prosi dziennikarza – Mikaela Blomkvista o napisanie kroniki rodzinnej. Dla dziennikarza, który został zniesławiony, jest to niesamowita okazja. Przyjmuje on zlecenie i wyjeżdża do niewielkiej wioski, by rzetelnie wywiązać się z powierzonego mu zadania.

Szybko okazuje się, że za lukratywnym zleceniem kryje się dużo poważniejsza sprawa. Potężnemu magnatowi nie zależy na kronice. Prawdziwym powodem zatrudnienia dziennikarza jest chęć rozwiązania rodzinnej zagadki. Otóż prawie 40 lat wcześniej (w 1966 roku) doszło do zaginięcia szesnastoletniej Harriet Vanger. Prawdziwym zadaniem dziennikarza jest próba wyjaśnienia tajemniczego zniknięcia.

Aby pomóc Blomkvistowi, dołącza do niego po pewnym czasie uzdolniona Lisbeth Salander. Jest młoda i ekscentryczna, ale przede wszystkim jest niesamowicie dobrą hackerką. Razem tworzą świetny zespół i niezwykłą parę, która szybko wpada na trop mrocznej i krwawej rodzinnej historii.

 

15.10: Blog osławiony między niewiastami - Artur Andrus

ocena LubimyCzytac.pl:  7,8/10
rabat: -70%
oszczędność do wersji papierowej: -23,70zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego – swoiste „Dzieła wybrane”. Autor jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na polskiej scenie kabaretowej. Wspólnie z Marią Czubaszek stworzyli jeden z największych bestsellerów minionego roku: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”.

W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów). Andrus poprosił wydawcę, żeby w książce nie zamieszczać rysunków ani zdjęć. Jest to wyraz jego szacunku dla czytelników. – Ale proszę zostawić trochę wolnego miejsca, tak, żeby każdy mógł sobie sam coś narysować. Nie narzucajmy czytelnikom tego, co mają oglądać, wystarczy, że narzuciliśmy im to, co mają czytać! – mówił wyraźnie poruszony podczas przygotowań do druku. Poruszenie Andrusa zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu, którego jednak w książce nie publikujemy, bo jest poruszone. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska ironia naiwna. Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, a z samego siebie.

 

16.10: Sekrety La Roja - Miguel Ángel Díaz

ocena LubimyCzytac.pl:  8,7/10
rabat: -69%
oszczędność do wersji papierowej: -30,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Uaktualnione wydanie specjalnie dla polskich czytelników! Mistrzowie Świata i Europy w zupełnie nowej, nieznanej odsłonie! La Roja pokazuje w tej książce swoją osobistą i nieznaną twarz. Sekrety, wspomnienia, anegdoty i odczucia drużyny, która jest paczką przyjaciół.

Po 44 latach dali Hiszpanii największą piłkarską radość, a teraz odważyli się wyjawić tajemnice swego sukcesu. Reprezentacja zaprasza nas do swojej szatni, aby wysłuchać pamiętnych odpraw Luisa Aragonésa i planów Vicente Del Bosque na podbój RPA i Polski. Będziesz mógł wejść do pokojów piłkarzy, aby pośmiać się z ich sprzeczek podczas gry w karty, z najzabawniejszych pseudonimów i wyników zakładów. Odkryjesz muzykę, jaka towarzyszyła im w najpiękniejszych momentach, dowcipy, jakie robią sobie na boisku i to, w jaki sposób przezwyciężyli trudności, by rozkochać w sobie cały świat futbolu.

Od środka, szczerze i z wielką chęcią, by dzielić dumę wynikającą z przynależności do tej drużyny!

 

17.10: Muzyka duszy - Terry Pratchett

ocena LubimyCzytac.pl:  7,3/10
rabat: -66%
oszczędność do wersji papierowej: -20,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Inne dzieci dostawały w prezencie cymbałki. Susan musiała tylko prosić dziadka, żeby zdjął kamizelkę… Tak. Ma Śmierć w rodzinie. Trudno jest normalnie dorastać, kiedy dziadek jeździ na białym koniu i dzierży kosę – zwłaszcza gdy trzeba przejąć rodzinny interes, a jedyny pomocnik mówi tylko po szczurzemu.

A już szczególnie wtedy, kiedy ma się do czynienia z nową, uzależniającą muzyką, która pojawiła się w Świecie Dysku. Jest bezprawna. I zmienia ludzi.

Nazywana jest „Muzyką z wykrokiem”. Ma rytm i można przy niej tańczyć, ale… Jest… żywa. I nie chce ucichnąć.

Błyskotliwy bajarz z poczuciem humoru równie zabawnym, co ironicznym. Jest moralistą, filozofem i humanistą… Dickens dwudziestego wieku.
„Mail on Sunday”

 

18.10: Czarna bezgwiezdna noc - Stephen King

ocena LubimyCzytac.pl:  7,4/10
rabat: -66%
oszczędność do wersji papierowej: -20,00zł 
dostępne formaty: ePub, MOBI (bez DRM)


Światowy bestseller nr 1! Czarna bezgwiezdna noc to zbiór 4 opowiadań mistrza grozy Stephena Kinga, które ujawniają jedną wspólną tajemnicę – ciemną stronę każdego z nas. Książka ta dowodzi, że autor jest mistrzem długich opowieści.

„Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy…” napisał Wilfred Leland James, bohater pierwszego mrocznego opowiadania, zatytułowanego 1922. Kiedy jego żona Arlette proponuje sprzedanie domu i przeprowadzkę, spirala morderstw i szaleństwa zaczyna się nakręcać. Tess, bohaterka kolejnego opowiadania dostrzega obcego w sobie samej, gdy zgwałcona i porzucona na śmierć, zaczyna obmyślać zemstę na swoim oprawcy. Humorystyczne, choć najbardziej nieprzyjemne opowiadanie ukazuje Harry’ego Streetera, który zawiera pakt z diabłem i tym samym ratuje się od raka. Ostatnie Dobre małżeństwo definitywnie się kończy, gdy Darcy Anderson odkrywa obcego wewnątrz swojego męża, kiedy on wyjeżdża w kolejną podróż służbową.

 

35 odpowiedzi

 1. Michał pisze:

  Zdążyłem w ostatniej chwili! Nie ładnie tak najlepsze promocje dawać pierwszego dnia i tak późno o nich informować. Czekam na 1 października z kolejnym zakupem. Szkoda że nie macie w ofercie Dallas’63 Stephena Kinga.

 2. Katarzyna pisze:

  Super! Przyznam, że już miałam zignorować jak każdy inny email o promocjach, ale nazwisko Pratchet jest dla mnie jak magnes :)Szkoda, że tylko dwie!

 3. Irek pisze:

  A ja nie skorzystam z promocji, a już na pewno nie dlatego, że można wygrać czytnik.
  A to dlatego, że reguły są dla mnie nie do przyjęcia, ponieważ konkurs faworyzuje te osoby, które danego dnia zakupią e-booki za jak największą wartość. W skrajnym przypadku można zakupić tych książek (teoretycznie oczywiście – bo nie myślę, że znajdzie sie taki idiota) za kwotę przekraczającą wartośc czytnika, a i tak się go nie dostanie, bo ktoś inny przebije cię o 1 zł.

  • Irek, ale pamiętaj o tym, że nikt nie ma wglądu do listy zamówień i nie wie ile wynosi największe zamówienie. Wczoraj wygrało zamówienie za 233zł, czyli za równą 1/3 wartości czytnika – chyba się opłacało :)

   Poza tym nawet jeśli opłaci się zamówienie za te 700zł, to i tak przecież te pieniądze nie są stracone, bo kupiłeś książki. Zapas na następne kilka miesięcy ;) Ale tak jak sam powiedziałeś to jest czysta teoria – wczoraj wygrała suma o 460zł mniejsza od wartości czytnika, dzisiaj do 15 (dalej już nie zdradzamy ;)) wygrywała bardzo podobna wielkość, bo 248zł.

   No i nikogo nie przymuszamy do startowania w konkursie – ebook za 9,90zł może kupić każdy nie martwiąc się o czytnik :)

 4. Ryszard pisze:

  Mam nadzieję, że po 18 października będzie nowa promocja i będę mógł kompletowac bibliotekę, bo w tej cenie (9,90) z pewnością kupię większośc z oferowanych pozycji.

 5. Maciej pisze:

  Z promocją tych dwóch książek Kinga wyglądało nawet fajnie……tylko, że Publio Was mocno z promocją na 65 urodziny pisarza przebiło

 6. Maciej pisze:

  I jeszcze jedno pytani, jak to jest ,że u Państwa autobiografia Salmana Rushdie kosztuje 39,90 (bez promocji 55) złotych (ponoć najtaniej na rynku:))), gdy w konkurencyjnych sklepach normalna cena bez promocji wynosi 39,90, a z promocją 23 złote. Coś tu nie gra:(((

 7. Krystyna pisze:

  Napisales ze cena za jeden bestseller wynosi 9.99
  Chcialam kupic Bloga a cena jestponad 30zl

  • Krystyna,

   „Blog osławiony między niewiastami” będzie za 9,90zł w Okazji Dnia 15 października. Przy wszystkich tytułach są daty, kiedy książka ma się pojawić w tej cenie. Tylko jeden bestseller dziennie jest za 9,90zł :)

 8. Prymek pisze:

  Panie Macku – po pierwsze promocja jest zapewne producenta czytnikow a nie Wasza :) chyba ze sie myle i liczac ze doplacajac do jednej pozycji sprzedacie ich duzo wiecej zachecajac gratisem ktory dostalicsie lub kupiliscie w preferencyjnej cenie:) za 400 pln mozna juz kupic identycznego , czyli Nooka – zreszta ktory jest na Waszych fotach o ile dobrze widze, nie ukrywam ze cena 9,90 zmotywowala mnie do zakupu niektorych pozycji (o ile ich nie przegapie) – zeby docelowo kupic wkoncu czytnik – bardziej dla nastoletniej corki (moze ja tez sie docelowo przerzuce z audiobookow), a’propos tej promocji na czytnik jak wyglada forma platnosci? czy jak jednak moja kwota zakupu z danego dnia nie wygra to sie moge wycofac – czy musze z gory zaplacic :) zastanawiam sie czemu nie ma wiecej pozycji w formie ebookow (np. podrecznikow szkolnych) – skoro one sa podstawa do powstania wersji drukowanej i czemu sa tak drogie w stosunku do tej drukowanej (nizsza cena o 10-20 % to zadna super oferta) – tym bardziej ze podobno w odroznieniu do wersji drukowanej raczej ciezko je odsprzedac – co jest kolejnym kuriozum – wkoncu staje sie ich wlascicielem – tak jak wersji drukowanej i jako uzywana powinienem moc ja w ilosci 1 szt odsprzedac dalej – czy sie myle? gdyz w aktualnej sytuacji – braku mozliwosci zbycia przeczytanej pozycji oraz tak niewielkiej roznicy w cenie zakupu co do ceny drukowanej (ok. 5 pln) nie jest to wogole oplacalne – czyli cierpi srodowisko, czyt. drzewa/papier, pzdr

  • Drogi Prymku,

   Promocja jest w pełni organizowana przez Nexto i jest to promocja Nexto :)
   Na naszych bannerach jest właśnie Boox, dokładnie taki sam jakiego można wygrać w konkursie.
   Jeśli nie chcesz przegapić żadnej oferty to zachęcam do zapisania się do newslettera Okazji Dnia, wtedy codziennie na maila będą przychodziły powiadomienia o kolejnych książkach w promocji :) Zapisywać się do newslettera można tutaj, w lewym dolnym rogu: http://www.nexto.pl/okazja-dnia.xml
   W konkursie wygrywa zamówienie, które zostało opłacone, zawierało w sobie ofertę z Okazji Dnia za 9,90zł i było najwyższe danego dnia. W ramach tej promocji nie przysługuje możliwość wycofania opłaconego zamówienia – wszelkie szczegóły są dokładnie opisane w regulaminie: http://www.nexto.pl/cnepr.xml
   Co do lektur, to nie wydaje mi się, żeby było ich mało – proszę spojrzeć tutaj: http://www.nexto.pl/ebooki/lektury_szkolne,_opracowania_lektur_c1037.xml . Wiele z nich jest w cenie 1,99zł, więc wydaje mi się ona całkiem atrakcyjna :)
   Co do odsprzedawania ebooków – jest to kwestia prawna. Rynek książek elektronicznych jest w tym momencie w etapie stabilizacji, zachodzi wiele w nim zmian, jak choćby nieszczęsny podatek 23% od ebooków, kiedy podatek za zwykłe książki wynosi zaledwie 5%. To wszystko powinno się zmieniać w najbliższych latach :)

 9. Juras pisze:

  bez DRM, czyli co mozna bedzie odsprzedac po przeczytaniu czy jak? powiem szczerze ze do promocji podchodze sceptycznie: mieliscie Onyxa za 399 pln a w Vobis prawie w tej samej cenie z rzekomym kompletem lektur od podstawowki az do liceum – gdzie podajac dwa tytuly aktualnych lektur z 6 klasy okazalo sie ze ich nie ma – a sprzedawca powiedzial ze to sciema – sa tam darmowe pozycje sciagniete z bookini i tyle – jak mozna tak bezkarnie ludzi oszukiwac – dlatego wole kupic w super cenie samemu np. na allegro czytnik taki jaki mi bedzie odpowiadal i ew. korzystac z najnizszych cen na dane pozycje jakie sa w roznych ksiegarniach – wasza propozycja za 9,90 jest korzystna pod warunkiem ze dana pozycja jest dla czytelnika interesujaca :)

 10. Juras pisze:

  przydalaby sie jakas pozycja dla dzieci i mlodziezy :)

 11. Juras pisze:

  czy za te promocyjne po 9,90 mozna tez placic punktami nexpresso i czy podlegaja one wtedy tez dodatkowym 5% rabatu czy nie?

 12. Krzysiek pisze:

  witam,
  w celu doprecyzowania – czy zakup punktów nexpresso powiększa pulę ogólnego zakupu ?

 13. pioterg666 pisze:

  Drogie Nexto,
  Jak długo zajmuje Wam odpisanie na maila? Pisałem w piątek maila z reklamacją jednej z książek objętych tą promocją („Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” – w którym brak struktury rozdziałów). Do dziś żadnego śladu odpowiedzi, nawet typu „sprawdzimy i damy znać”, nie mówiąc o tym, że poprawka, o którą proszę to jakieś 10 minut pracy.

 14. Katarzyna pisze:

  przegapiłam drugiego Pratcheta! Rozpacz ;(

Dodaj nowy komentarz

Copyright © Nexto.pl
Realizacja: Simplescript.eu
Webdesign: Tonikstudio.pl